Yeni Camii, Uzun Çarşı Cd. No:108, 31060 Antakya/Hatay

Blog

Hatay'da Tepsi Kebabı Nerede Yenir?

Hatay deyince akla ilk olarak künefesi, mezeleri, döneri ve kebapları ile gurme bir gezi geliyor.
Tabii, konuyu böyle sınırlamamak lazım; çünkü mutfak anlamında gerçekten çok fazla alternatif sunan bir şehirden söz ediyoruz. O kadar çok seçeneğe sahip bir mutfak ki Hatay’a sadece yemek yemeye gelenler, gezmeye gelenlerden fazla.
 
Hatay gezinizi 2-3 gün olarak planlayacağınızı düşünerek, buraya gelip de tatmadan dönmeyin dediklerimizi listelemek istedik. Bizim önerimiz; gittiğiniz her yerde söyleyeceklerinizi paylaşımlı tatmanız, kebap ve döner siparişlerinizi mümkünse yarım porsiyon sipariş etmeniz. Böylece farklı mekanlarda birçok şey deneme şansınız olur. Lafı çok uzatmadan, Hatay’da yeme içme önerilerimize hızlı bir geçiş yapıyoruz.
 
HATAY TEPSİ KEBABI VE HATAY KAĞIT KEBABI
Hatay’da yiyecek tek favori yemek döner değil tabii ki. Daire şeklinde ve yassı olarak yapılan tepsi kebabı ve kağıt kebabı buraların ünlüsü. Tepsi kebabı ve kağıt kebabı görünüm itibariyle birbirine çok benziyor; aralarındaki en önemli fark ise tepsi kebabının salçalı bir sosla yapılması, kağıt kebabının ise daha kuru ve sossuz olması. Eti kıymadan, malzemesi bıçakla ince ince kıyılarak hazırlanıyor. Biraz sarımsaklı, ancak rahatsız etmiyor. İki kebap da taş fırında pişiriliyor. Hatay’da tepsi kebabı ya da kağıt kebabı tatmak için gideceğiniz en favori yerler de kesinlikle şehrin ünlü kasapları.
 
Hatay Tepsi Kebabı Ve Hatay Kağıt Kebabı Nerede Yenir
 
Hatay'da Hünkar Kasabı
 
Uzun Çarşı’da yer alan Hünkar Kasabı, Hatay kasapları arasında en bilineni. Kebabı nerde yesek dediğinizde söylenen ilk yer genelde Hünkar Kasabı oluyor; haliyle çok da kalabalık. Dışarıdan tam bir kasap ancak içeri girdikçe iki katlı bir restoran halini alıyor. Mekanın farklı bir yapısı var; eğer çarşı içinden girerseniz bu kadar büyük bir yer olacağını kestiremezsiniz bile. 🙂
Uzun Çarşıda bir çok kasap var fakat diğer kasaplardan farkı hünkar kasabın otantik mekanı. Sizleri de u nezih mekana bekleriz...

Diğer Haberler

Videolarımız

Hünkar Kasap Fırın

Tepsi Kebabı Yapılışı

Hatay tepsi kebabı

Hatay Tepsi Kebabı

Türkiye’ nin en güneyinde, Akdeniz Bölgesi’ nin doğusunda yer alan Hatay, insanlığın en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Geçmişten Gelen Lezzet Lahmacun

Hatay denilince akla ilk gelen Hünkar Kasap ve Fırın sizler için lahmacun tarihini araştırdı.

Hatay'da Sac Tava

Türk Mutfağı’ndaki zenginliği bugün yalnızca Osmanlı ve Saray Mutfağı ile sınırlı tutmak büyük bir yanılgı olur.

Etin Dinlendirilmesinin Nedeni Nedir?

Yemekten sonra etin dinlenmesine izin vermek için zaman ayırmak, nemli, yumuşatıcı ve sulu olmasını sağlayacaktır.

Yemeklerimiz

Her zaman yüzde yüz doğal lezzetler. Damaklarda iz bırakan lezzetlerimizi özenle seçtiğimiz kaliteli etlerden, ustalarımızın hünerli ellerinde en iyi pişirme teknikleriyle hazırlıyoruz.
 • Tepsi Kebabı

  Hatay tepsi kebabı adından da anlaşıldığı gibi Hatay ilinin Antakya mutfağına özgü bir kebap çeşididir.
 • Kağıt Kebabı

  Hatay’ın bu kağıt kebabının yapımı çok basit olduğu gibi tadı da çok lezzetlidir. Bu sebeple de Hatay’ın en fazla sevilen yemeklerinden biridir.
 • Pide Çeşitleri

  Pide öyle bir lezzet ki her türlü malzemeyle buluşabiliyor, bir anda tüm ana yemekleri geride bırakıp sofranın yıldızı olabiliyor.
 • Lahmacun

  Her malzemesinde tazelik, sağlık ve Hünkar Kasap ayrıcalığını tadacağınız lahmacunlarımızla lezzetli sunumlar yapmaya devam ediyoruz...
 • Sac Kavurma

  Etin domates ve sivri biberle en güzel birlikteliklerinden biri muhtemelen sac kavurmadır.
 • Künefe

  Yemekten sonra Hatay'da yiyebileceğiniz en lezzetli tatlı Hatay Künefesi

SON HABERLERİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

HABER BÜLTENİMİZE ABONE OL!

Bizimle İletişime Geçin

İster misafirimiz olun isterseniz evinize ya da ofisinize paket servisimizi çağırın daima en seçkin lezzetlerle karşılıyoruz sizi.